Перегляд одного допису
Старий 05.12.2007, 13:00   #385
Юрич
Шаман & Модератор
 
Аватар для Юрич
 
Реєстрація: 17.04.2006
Звідки Ви: Киев, Турецкий городок, МЧС
Дописи: 2.071
Дякував: 442
Дякували 683 раз(и) в 187 повідомленнях
Загальна кліматична характеристика грудня та деякі гідрометеорологічні особливості грудня 2006 року

Погоді грудня притамання розвинута циклонічна діяльність, яка забезпечує інтенсивний обмін повітря і значну нестійкість погоди. Знижується середня місячна температура повітря (в порівнянні з листопадом на 4-5 градусів) і становить 0-5 градусів морозу, а на крайньому півдні до 2-6 градусів тепла. В грудні в північних, східних областях та в Карпатах спостерігається перехід середньої добової температури повітря через мінус 5 градусів в бік зниження, в центральних областях в третій декаді грудня-першій половині січня. Найнижчі температури (абсолютний мінімум), які були зафіксовані в Україні в цьому місяці за весь період спостереження складають: 40 градусів морозу в Львівській області, 36 градусів - в Сумській області, 35 градусів - в Луганській області.
Середня багаторічна кількість опадів в грудні становить 33 - 67 мм, в горах Криму та Карпатах 68 - 174 мм. На початку другої декади грудня в північних областях зазвичай встановлюється сталий сніговий покрив, у третій декаді - на більшості території країни. Погодні умови в грудні нерідко бувають складними. Спостерігаються опади як у вигляді снігу, так і в окремі дні дощу, хуртовини і тумани, різкі зниження температури нерідко можуть чергуватися з відлигами, відмічалось утворення ожеледі, паморозі на деревах та дротах, ожеледиці на дорогах, спостерігалось налипання мокрого снігу та сильний вітер. У грудні порівняно з листопадом збільшується кількість днів з хуртовинами; зростає повторюваність ожеледі, особливо на Лівобережжі України.
В розподілі небезпечних та стихійних метеорологічних явищ по видах (за 1981 - 2006 роки) у грудні найбільшу вагу за кількістю випадків мають: сильний вітер - 35%, сильні сніг та хуртовини - 34% (відмічені практично в кожній області), ожеледь - 11%, сильний дощ - 8% та майже рівна кількість випадків налипання мокрого снігу і складних відкладень 4-6%. Нерідко критеріїв стихійності досягають тумани. Частка стихійних метеорологічних явищ в їх загальній кількості представлена на рис. 1.
Мінливість метеорологічних умов в грудні істотно впливає на водний та льодовий режими річок та водоймищ країни. Характерними чинниками для виникнення надзвичайних ситуацій для цього місяця є як формування паводків (тало-дощових або дощових, наприклад на Закарпатті у 1957, 1993, 1995 роках та в гірській частині річок Дністра та Прута у 1957 році), так і льодові явища (встановлення льодоставу, виникнення зажорів або заторів льоду, особливо на річках басейнів Прип'яті, Дніпра, Дністра та Десни, що може призвести до підвищення рівнів води до 0,8-2 м, виходу води на заплаву та підтоплення територій).
Найчастіше стихійні метеорологічні явища у грудні відмічалися в Закарпатській області (49 випадків, з них 37 сильні дощ, вітер, сніг та туман), в Криму (46 випадків з них 38 сильні дощ, вітер, сніг та ожеледь), в Івано-Франківській області (39 випадків з них 35 сильні вітер, сніг та хуртовини); Донецька (23 випадка) та Луганська (19 випадків) області, де відмічено випадки сильної ожеледі, сильного вітру та складних відкладень. Розподіл по території та кількість стихійних метеорологічних явищ представлені на рис. 2.
Грудень 2006 року виявився аномально теплим та відносно сухим. Середня місячна температура повітря на більшості території була вищою за норму на 2,5-5 градуси. Опадів випало значно менше від середніх багаторічних значень (переважно 12-50% норми, місцями у південній частині та в центральних областях 4-10% від норми). Сталого снігового покриву на території країни не було. Сніг спостерігався лише місцями та короткочасно, переважно у другій половині грудня (Карпати, Закарпаття, східні області). Найдовше сніг утримувався на високогір'ї Карпат. Стихійних метеорологічних явищ зареєстровано не було.
Прогноз погоди на грудень 2007 року

(наданий Українським гідрометцентром)

Середня місячна температура повітря очікується в межах 1-5 градусів морозу, в південних областях 0-1 градус тепла, в Криму до 4 градусів тепла, що відповідає середнім багаторічним значенням.
Місячна кількість опадів передбачається в межах 25-56 мм, на Закарпатті 62-82 мм, в горах Криму 146 мм, що у західних областях дещо менше за норму, а на решті території близько до норми.
Юрич зараз поза форумом   Відповісти з цитуванням