Реєстрація: 10.04.2006
Звідки Ви: Киев
Дописи: 1.472
Дякував: 9.865
Дякували 24.915 раз(и) в 847 повідомленнях
|
Куда исчезает рыба...
нашел в одной из региональных газет статью про недавние события на Кременчужском вдхр.
"А браконьєри - хто? Як черкаські міліція та рибохорона сомів "рятували""
Історія, яка стала відома сьогодні, нагадала сюжет перлини європейського сінематографу – фільму «Подружнє життя». У першій серії білий й пухнастий Жан-Марк згадує перипетії невдалого шлюбу з егоїсткою Франсуазою. У другій – біла й пухнаста Франсуаза пригадує життя з егоїстом Жан-Марком. Щоправда між симпатичними французами ніколи не стояла…риба, яка зробила непримиренними ворогами черкаську міліцію та черкаську рибінспекцію.
Отже, у ніч проти 12 березня на Дніпрі поблизу села Тіньки Чигиринського району біля ополонки з помираючими сомами зустрілися міліціонери та рибінспектори. Браконьєрів чомусь ні ті, ні другі не бачили. Центр громадських зв`язків черкаської міліції («Жан-Марк») розповідає:
«Взимку, коли річка вкрита товстою кригою, особини риби стають менш жвавими і тримаються «гурту», тобто акумулюються в одному місці, не далеко одне від одного. Саме цим і скористались жадібні браконьєри в Чигиринському районі, які для самозбагачення вирішили піти на рибне полювання».
Антибраконьєрську сагу доповнює Держрибохорона області («Франсуаза»), яка цього дня як ніколи була готова дати відсіч негідникам:
«11 березня при проведенні рибоохоронної роботи на акваторії Кременчуцького водосховища в районі с. Тіньки Чигиринського району на відстані 8-10 км в глибину водосховища працівниками Держрибоохорони у Черкаській області були помічені особи, які начебто займалися виловом риби…»
Але погоні міліції та рибінспекторів за негідниками не сталося. З`ясовується, що браконьєром є або «Жан-Марк» , або «Франсуаза».
Описуючи побачене, Центр громадських зв’язків УМВС вдається до шокуючого натуралізму:
«Працівники міліції негайно виїхали на місце пригоди. Люди в погонах, які вже не мало жахіть побачили за роки служби, просто оторопіли: на відстані 12 км від берега палала величезна кривава пляма, посеред якої, на кучі, лежало понад 100 одиниць маточного напівживого поголів’я сома, розмірами до 5 метрів, вагою близько 100 кг. Кожна рибина була нещадно понівечена гострим гачком, з ран юшила кров, і вона востаннє хапала ротом повітр’я, ніби кликала на допомогу та ледь помітно била хвостом об червоний лід. Оперативники вилучили пляшки, недопалки та інші предмети «трудової діяльності» браконьєрів. Вочевидь, їх хтось попередив про візит правоохоронців і негідникам вдалось втекти».
Держрибохорона побачила біля страшної ополонки 121 помираючого сома та працівників міліції:
«…Було з’ясовано, що на ділянці, де проводились незаконні дії по вилову риби, знаходяться лише чотири особи із 2-ма беліндирами. Як пізніше було встановлено, 2-є із них є працівниками ЛВ в річковому порту Черкаси УМВС України в Черкаській області та сом в приблизній кількості 121 шт…На запитання працівників Держрибоохорони «А де порушники?», працівники лінійного відділу відповіли: «Нікого тут не було і немає»! Працівники Держрибоохорони запропонували надати допомогу в оформленні документів на виявлену рибу та знаряддя лову. Але працівники міліції відмовилися, повідомивши, що вони будуть заважати працювати правоохоронним органам».
Центр громадських зв’язків УМВС:
«Вже через кілька годин в гаражі одного з місцевих жителів оперативники виявили цілий підпільний склад. Посеред приміщення лежали тушки сомів, які браконьєри встигли вивезти до приїзду міліціонерів».
Держрибохорона:
«О першій годині ночі працівники міліції розпочали завантаження та вивіз риби на берег. Міліціонерів спитали - чому не оформлюються супровідні документи на вилучене? У відповідь - не заважайте, ми тут працюємо».
Висновки кожен учасник цієї історії зробив невтішні. Для своїх візаві.
Центр громадських зв’язків УМВС:
«Хочеться запитати, а що в цей час робила держрибінспекція? Чи виконувала покладені на неї державою обов’язки? Чи може «кришувала» зловмисників, маючи від цього немалий зиск? Як зазначив начальник УМВС України в Черкаській області Валерій Дерновий, всі браконьєрські дії відбуваються під покровом рибінспекції…»
Держрибохорона:
«Залишаються незрозумілими, як поведінка працівників міліції, так і їх ставлення до працівників Держрибоохорони. Чим керувалися працівники міліції, коли зірвали операцію по затримці осіб, які здійснювали дії по вилову риби? Чому відмовилися від будь-якої допомоги? Які документи були складені по даному факту? Подальша доля ще живої риби, яку необхідно було випускати у воду, а не грузити до автомобілів? Порушників не було, і риба жила б і сьогодні…»
Отже, що можна зрозуміти з цієї обопільно нелюб`язної суперечки?
Що черкаська міліція та рибінспекція – не партнери в боротьбі з незаконним виловом риби на місцевих водоймах, а - вороги.
Що керівник міліції прямо звинувачує рибінспекцію в «кришуванні» браконьєрства, а рибінспекція (принаймні, в нашому випадку), опосередковано, звинувачує в браконьєрстві міліцію.
Що в Тіньках замість того, щоб ловити браконьєрів, дві служби заважали одна одній працювати.
І найголовніше – вищенаведене нагадує бандитські «розборки» двох бригад, які не можуть поділити сфери впливу. А оскільки ще нікому не вдавалося перемогти самих себе, то перспективи дніпровської риби - невтішні.
PS. Версію подій від черкаської міліції можна прочитати на їх офіційному сайті. Держрибохорона свого веб-ресурсу поки що не має. Тому для повноти картини надаємо їхній виклад подій в нашій стрічці новин.
Автор: Сергій Цюрюпа
14 березня 2011 16:50
Коментарi:
ярослав 17 березня 2011 року 19:52:32
а зловмисників знайти дуже просто.Приїхати в с.Тіньки і взяти в обробку голову місцевого рибгоспу. Але ж в неї зять в УБОЗі....
Рыпго 15 березня 2011 року 19:51:15
Всем вышку с конфискацией майна + штраф за каждого сома умномженный на 1000 (за икру)! Где Инукович, пля .....
mail 14 березня 2011 року 22:03:31
Щомісячно начальник держрибохорони отримує по півтори тисячі гривень з кожного баркасу від рибаків, щоб працівники цієї служби не здійснювали за ними контролю. Начальник Держрибохорони, в свою чергу ділить прибуток з начальником екологічної інспекції М(cenzored)...м, щоб інспектори- екологи взагалі на воду не виходили. Можливо і міліція заробляє. Хочу підтримати автора статті, що і справді це більш схоже на бандитські розборки, а перспективи дніпровської риби нетвішні.
|