Шановні рибалюги, стосовно козячих борідок;
Чомусь судак дійсно має до них прихильність, чого неможна сказати про рибалок, особливо озброєних сучасними засобами лову. Порівняно із воблерами, силіконом, борідка значно виграє в дальнобійності, менше чіпляеться на "важкому" дні. Неперевершена борідка і на сильному струмені. Ловить навіть там, де всіх спіткає повний ОП.
Судачина малеча взагалі необережна, намагаючись прогодуватісь в умовах сильної конкуренції хапає "і заковтує" будь що, не тільки борідки.
Щодо травматизму - треба набратися сміливості, аби стверджувать, шо один потрійник (борідка) небезпечніший за воблер із двома потрійниками. Джиг-голівки, ніби, краще, але зважаючи на одинарний гачок, заковтуються легше ніж потрійники удвічи меншого номеру.
Якщо не розслаблятися під час рибалки, не втрачати контакт із приманкою, "шахта" страждатиме рідше.
Та заподіяна шкода рибі не обмежується травмами ротової порожнини та зябрів. Виявляється, що дезорієнтована знайомством із гачкамі риба припиняє харчування на значний строк. Страждає від опіків та бактеріальної інфекції, чого можна уникнути тільки обробляючи спійману рибу метиленом. Виловлена риба не може потім знайти собі схованку, і скорше за усе гине від хижаків у перший-же день після звільнення.
Нарешті деякі риби сімейства окуневих взагалі дуже лякливі!
Приклад зчинився у одному акваріумі де жили чималенькі астронотуси (доречі недалекі родичі судакові); хазяїн поїхав у відпустку, попросивши сусіда годувати його рибок. Не впізнаючи знайомого обличчя деякі особини відмовилися від їжі. Коли той сусід намагався прибрати залишки корму і поліз у воду рукою із сифоном, в акваріумі почалася суцільна паніка. Декілька астронотусів зховалися на дні, а коли заспокоїлися - двоє з них виявилися загиблими.
Називається ШОК...
|