Новини (Березень 2010)
15.03.2010
На виконання наказу Начальника Державної екологічної інспекції України № 16 від 12.03.2010р., 13 березня 2010р. Державною екологічною інспекцією в Київській області проведена планова перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства під час використання водних живих ресурсів на території Київського водосховища в Київській області, із залученням спеціалістів Державної екологічної інспекції України, громадських інспекторів з охорони довкілля та засобів масової інформації.
В ході перевірки виявлено: Дніпровське басейнове управління водних ресурсів з метою прийому талих вод та захисту населення від паводку здійснило скид поверхневих вод, чим понизило рівень води в Київському водосховищі. В результаті скиду води зменшилась концентрація розчиненого кисню в поверхневій воді і, як наслідок, стався замор водних живих ресурсів (окремі види риби та малька), значна кількість риби придавлена суцільною кригою водосховища. Тисячі людей в нижній частині водосховища вздовж дамби здійснюють розкол криги та вилучають із криги руками і підсаками розчавлену та мерзлу рибу. Вага вилученої риби в кожного громадянина становить приблизно від 10 до 20 кг, а деяких випадках і більше. В’їзд автотранспорту на дамбу вільний. Вилучення із криги розчавленої та мерзлої риби, не є порушенням Правил рибальства, оскільки гниття мертвої риби призведе до отруєння поверхневих вод Київського водосховища.
Під час проведення рейдової перевірки державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища перевірено близько 100 громадян на наявність риболовного квитка та дотримання Правил любительського рибальства. За результатами перевірки складено 3 протоколи відносно громадян, які порушили ці правила, за статтею 85 частина 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно опису вилучено знаряддя незаконного лову та добуту рибу, яку передано по накладній прийому-передачі до місцевого рибного господарства.
Через намивання берегів у руслі Дніпра кількість риби в Київському водосховищі щорічно зменшується на 10-15 %. В результаті забудови прибережної території поблизу селища Козин, яка була місцем природного нерестовища, риба звідти пішла і це незворотній процес. Зменшились популяції окремих видів риби : щуки, судака, сома.
http://www.menr.gov.ua/cgi-bin/go?no...r=2010&month=3