Налаштування PCP гвинтівки для максимальної точності
Незважаючи на те, що пневматичні [[Ссылки только членам профсоюза. ] використовуються переважно для стрільби на коротких та середніх дистанціях, є любителі, які вміють максимізувати їхню точність при роботі на великих. І ми зараз спробуємо розповісти вам, як саме вони це роблять.
Як підвищити точність pcp-гвинтівки
Є кілька способів, що дозволяють це зробити. Перший і найпростіший – компенсувати паразитні вібрації. Закривання клапана, переміщення кулі по стволу, натискання на спусковий гачок і т.д. викликають вібрації у стволі, що впливає на точність. Ці вібрації можна значною мірою погасити, якщо встановити дульні компенсатори (вантажі), а сам ствол покрити ізолюючим матеріалом, наприклад - кількома шарами термоусадки чи іншого гасячого вібрації матеріалу.
Другий спосіб набагато складніший. Необхідно добитися того, щоб клапан резервуара закривався після того, як куля виходить зі ствола. Тоді на неї не буде діяти основне джерело зазначених вище паразитних вібрацій. Здобувається це шляхом зменшення ваги ударника, збільшення ходу пружини (можна навіть з деяким вибігом, який потрібно компенсувати, що ще більше продовжує постріл) і підвищення жорсткості пружини. Також для цього використовується додатковий підтиск пружини. Є й альтернативна думка – збільшення ваги ударника, зменшення ходу та жорсткості пружини роблять постріл швидше, але викликають меншу кількість коливань. Щоправда, у першого варіанта набагато більше послідовників.
Третій варіант – встановлення редуктора. Його завдання - видавати стабільний і постійний тиск у кожному пострілі, незалежно від тиску в основному балоні. Плюс тиск у редукторі можна налаштовувати. Цей метод вже давно використовують "за замовчуванням" - і pcp-гвинтівки для спортивної стрільби чергами оснащуються редукторами практично завжди.
Четвертий – використання боєприпасів із вищими балістичними характеристиками. Не працює на змаганнях, де всі використовують стандартні кулі, але за інших умов – чому б і ні. Однак цей метод – лише доповнення до якогось із описаних вище.
|