На що орієнтуватися при виборі рибальського шнура
Класична волосінь – гарна штука, але в деяких ситуаціях вона безумовно програє плетеним рибальським шнурам. Тож зараз ми розповімо вам, на що потрібно орієнтуватися при виборі цих самих шнурів.
Призначення
У плетених шнурів є 3 основних призначення. [[Ссылки только членам профсоюза. ] спінінгова, фідерна та морська. Але зазвичай використовуються перші два, тому що третій сильно дорожчий і застосовується в дуже специфічних ситуаціях. У чому між ними різниця? Умовно кажучи, фідерний шнур розрахований на куди більше навантаження, тому товстіший і помітніший у воді. Спінінговий, відповідно, навпаки – гарантує точне закидання і менше привертає увагу.
Плетіння
У дешевих шнурів воно відносно пухке, так що діаметр їх майже в 2 рази більше, плюс вони сильно вбирають воду, так що на холоді швидко стають ламкими. Та й при лові на складному ґрунті пухкий матеріал швидше стирається. З іншого боку, пухке плетіння забезпечує велику пружність при розтягуванні і м'якше клювання. Так що рибалка можлива і з пухкими шнурами.
Кількість ниток
Або 4, або 8. Вважається, що перший варіант міцніший, але має не такі ефективні польотні якості і більшу парусність. Другий варіант більш гладкий, рівномірний і краще йде через кільця, так що забезпечує більш точне закидання.
Матеріал
Або поліетилен, або капрон. Капрон міцніший і дорожчий, поліетилен краще ковзає по кільцях. Принципової різниці немає, так як і з того, і з іншого матеріалу виготовляються як дешеві, так і преміальні шнури.
Колір
Тут складно. Одні рибалки рекомендують використовувати максимально природні кольори, інші кажуть, що на спінінг можна ставити і щось яскраве, оскільки риба все одно не встигає придивитися до шнура, якщо ще й повідець використовувати. Треті стверджують, що добрий результат приносить рибалка з різнокольоровими шнурами – по їх зміні простіше відслідковувати, скільки метрів волосіні вже розмоталося. Тож новачкам не потрібно особливої уваги звертати саме на колір.
Діаметр
Мабуть, єдиний момент, що має значення. Адже саме товщина шнура визначає, який вантаж оснастки можна використовувати. Наприклад, при тесті до 7 грамів можна використовувати шнури №0,3-0,4 за японською класифікацією, що забезпечують приблизно до 3 кг на розрив. І мають приблизний діаметр 0,09-0,1 мм.
|