Вода старіє в акваріумі. Це позначається на рості рослин. В "молодому" акваріумі краще ростуть ехінодоруси сагітарії та інші види рослин, котрі полюбляють досить жорстку воду. Потім акцент зміщується в бік флори більш м'яких та кислих водойм - це криптокорини, апоногетони тощо. Не диво, що у акваріумі спочатку добре себе почувають якісь рослини, а потім вони вироджуються. Треба просто внести корецію до складу гідрофлори. Наприклад, Echinodorus tenelus замінити на Cryptocoryne nevilli а Echinodorus horisontalis на Cryptocoryne balanse тощо. Інформацію про оптимальні значення рН та ДКГ (німецькі градуси жорсткості води) для певних груп вищих водних рослин можна знайти у неті та у спеціалізованій літературі.
З приводу "перезапуску". Якщо такий все ж буде робитись - моя порада зарезервувати хоча б деяку кількість чистої "старої" води з акваріума (оптимально - 10 відсотків). Потім, відразу після того, як буде зроблено "ребут"

цю воду вносять в акваріум. Такі явища, як бактеріальний спалах та інфузорний спалах проходять в рази швидше. В старій воді вже достатньо сформована мікрофлора та мікрофауна. Навіть у фільтр варто покласти невелику кількість донного мулу - так він швидше "визріє" і почне нормально працювати. А взагалі "перезапуск" варто робити раз на рік навесні. Бажаю успіху у цій нелегкій справі!!!